Drużyna UKS 4 Łomża odniosła kolejne zwycięstwo w Podlaskiej Lidze U13K, pokonując na wyjeździe zespół Żubry Białystok. Była to już szósta wygrana z rzędu na parkietach rywalek.
Zespół z Łomży zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu, sięgając po tytuł mistrzyń województwa. Przed drużyną kolejne wyzwania – rywalizacja w strefie podlasko-mazowieckiej o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że zespół UKS 4 Łomża jest młodszy od większości rywalek, a mimo to z powodzeniem rywalizuje na bardzo wysokim poziomie. To efekt systematycznej pracy, zaangażowania i dużej dojrzałości sportowej zawodniczek.
Komentarze po meczu:
Trener Marcin Piotrowski:
„Jestem bardzo dumny z dziewczyn. Rozgrywamy bardzo dobry sezon, a szósta wygrana z rzędu na wyjeździe pokazuje naszą dojrzałość i konsekwencję w realizacji założeń. Gramy zespołowo, odważnie i z pełnym zaangażowaniem.”
Trenerka Aleksandra Olszewska:
„Najbardziej cieszy mnie energia i jedność zespołu. Mimo że jesteśmy młodsi, nie brakuje nam charakteru i wiary we własne możliwości. Dziewczyny zrobiły ogromny postęp, co widać w każdym meczu.”
Trener Mariusz Komorowski:
„To efekt systematycznej pracy na treningach. Gramy coraz mądrzej w ataku i odpowiedzialniej w obronie. Przed nami kolejne wyzwania, ale jesteśmy gotowi walczyć o najwyższe cele.”
Podziękowania kierujemy również do drużyny z Białegostoku za ambitną grę i sportową rywalizację.
Zespół UKS 4 Łomża:
Mistrzynie województwa
Lider tabeli
Uczestnik rywalizacji o ćwierćfinał mistrzostw Polski
Składamy serdeczne podziękowania:
Sponsorom Głównym:
Miasto Łomża
Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomży
Andrzej Stypułkowski
Sponsorom:
Jump6 Park Trampolin
Multi Pharm
LaserPlay Arena Łomża
Dom nad Krzywym
Piątnica
OstroVit
Wsparcie:
Trenerzy PZKosz
Polski Związek Koszykówki
WOZKosz WM