Aktualności

Koszykarki UKS 4 Łomża odniosły cenne wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi U-17K, pokonując wyżej notowany zespół SKK Polonia Warszawa.

Spotkanie rozegrane w Warszawie było wymagającym sprawdzianem sportowej i mentalnej dojrzałości. Faworytem były zawodniczki ze stolicy, jednak to łomżynianki wykazały się większą determinacją, konsekwencją taktyczną oraz zespołowością.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że UKS 4 Łomża wystąpił bez zawodniczek z rocznika 2009. Drużyna oparta była wyłącznie na młodszych koszykarkach, które mimo różnicy wieku zaprezentowały dojrzałą i odpowiedzialną koszykówkę, nie ustępując rywalkom ani fizycznie, ani mentalnie.

Zwycięstwo to jest kolejnym potwierdzeniem systematycznego rozwoju zespołu oraz bardzo dobrej formy w końcówce sezonu.

Skład zespołu:
Nikola Modzelewska
Nikola Baczewska
Julia Kołakowska
Wiktoria Kupis
Milena Kuliś
Maja Białomyzy
Sandra Smaługa
Laura Nikonowicz
Oliwia Tomasiewicz

Trenerzy:
Marcin Baczewski
Michał Piotrowski

Komentarz po meczu – Nikola Baczewska:
„To spotkanie było dla nas bardzo cenną lekcją jako zespołu. Od pierwszych minut prezentowałyśmy wysoki poziom koncentracji i konsekwentnie realizowałyśmy założenia taktyczne, mimo wymagającego rywala. Był to jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie. Dużą rolę odegrała skuteczność rzutów z dystansu, dzięki którym zbudowałyśmy przewagę. Końcówka była bardzo emocjonująca, ale potrafiłyśmy zachować spokój i kontrolę nad grą, co pozwoliło dowieźć zwycięstwo.”

Gratulacje dla całego zespołu za ambicję, charakter i bardzo wysoki poziom sportowy.

Składamy serdeczne podziękowania:

Sponsorom Głównym:
Miasto Łomża
Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomży
Andrzej Stypułkowski

Sponsorom:
Jump6 Park Trampolin
Multi Pharm
LaserPlay Arena Łomża
Dom nad Krzywym
Piątnica
OstroVit

Wsparcie:
Trenerzy PZKosz
Polski Związek Koszykówki
WOZKosz WM