Zespół UKS 4 Łomża w kategorii U-15K zakończył sezon ligowy w imponującym stylu. W ostatnim meczu rozgrywek łomżyńskie koszykarki pokonały drużynę MKS Batory 18 Białystok 112:50, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w tabeli i kończąc sezon bez ani jednej porażki.
Skład zespołu:
#0 Maja Białomyzy
#4 Laura Nikonowicz
#9 Sandra Smaługa
#10 Amelia Zoń
#11 Kamila Kowalska
#22 Alicja Dardzińska
#29 Milena Kuliś
#33 Wiktoria Dąbkowska
#36 Aleksandra Sobierańska
#77 Emilia Trzonkowska
#80 Oliwia Tomasiewicz
Trener: Michał Piotrowski
Od pierwszego do ostatniego spotkania UKS 4 Łomża prezentował niezwykle ofensywny styl gry. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że zespół w każdym meczu zdobywał ponad 100 punktów. To rzadko spotykane osiągnięcie w rozgrywkach młodzieżowych, świadczące o wysokiej jakości gry, bardzo dobrym przygotowaniu fizycznym oraz znakomitej współpracy całej drużyny.
Ostatni mecz z MKS Batory 18 Białystok był potwierdzeniem dominacji zespołu. Zawodniczki z Łomży od pierwszych minut narzuciły szybkie tempo, agresywną obronę i skuteczny atak, systematycznie powiększając przewagę w każdej kwarcie. Wynik 112:50 w pełni odzwierciedla przebieg spotkania.
„Jestem ogromnie dumny z dziewczyn. Przez cały sezon ciężko pracowały na treningach, były zdyscyplinowane, ambitne i tworzyły prawdziwy zespół. Wyniki są tego najlepszym dowodem. Teraz jednak nie spoczywamy na laurach – rozpoczynamy przygotowania do play-offów o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. To będzie dla nas kolejne wyzwanie, ale wierzę w ten zespół i jego możliwości”
— trener Michał Piotrowski
Gratulacje dla całego zespołu za znakomity sezon i wysoki poziom sportowy.
Składamy serdeczne podziękowania:
Sponsorom Głównym:
Miasto Łomża
Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomży
Andrzej Stypułkowski
Sponsorom:
Jump6 Park Trampolin
Multi Pharm
LaserPlay Arena Łomża
Dom nad Krzywym
Piątnica
OstroVit
Wsparcie:
Trenerzy PZKosz
Polski Związek Koszykówki
WOZKosz WM