W pierwszym meczu fazy play-off strefy podlasko-mazowieckiej dziewcząt U13 zespół UKS 4 Łomża rozegrał bardzo wyrównane spotkanie na wyjeździe z drużyną Kusy Łomianki. Po zaciętej walce do ostatnich minut łomżanki przegrały 56:61.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że rywalki były starsze od naszych zawodniczek, a mimo to drużyna UKS 4 Łomża zaprezentowała dużą dojrzałość, charakter oraz bardzo dobrą koszykówkę.
Komentarze po meczu:
Trener Marcin Piotrowski:
„Jestem bardzo dumny z dziewczyn. Zagrały odważnie i pokazały, że potrafią rywalizować z bardzo mocnym przeciwnikiem. Wynik jest minimalny, więc wszystko pozostaje otwarte.”
Trenerka Aleksandra Olszewska:
„To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Dziewczyny realizowały założenia i walczyły o każdą piłkę. Gratulacje dla zespołu z Łomianek za dobrą grę i postawę fair play.”
Trener Mariusz Komorowski:
„Przed nami rewanż i wierzymy, że przy wsparciu kibiców możemy odwrócić losy rywalizacji. Dziewczyny pokazały swój potencjał.”
Głos zawodniczek:
„Dałyśmy z siebie wszystko i walczyłyśmy do końca. Wiemy, że możemy zagrać jeszcze lepiej i w rewanżu pokażemy pełnię naszych możliwości.”
Skład zespołu:
- A. Trzonkowska
- A. Wysocka
- Z. Taraszkowska
- Z. Pupik
- O. Załęcka
- K. Wybraniak
- A. Wybraniak
- Z. Grabowska
- D. Zapert
- J. Zalewska
- M. Przewodek
- P. Laszkowska
- A. Nowacka
- M. Nowak
- Z. Żyznowska
Podziękowania dla drużyny Kusy Łomianki za sportową rywalizację i postawę fair play.
Rewanż odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:00 w hali „Budowlanka” w Łomży. Zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia zespołu w walce o awans.
Składamy serdeczne podziękowania:
Sponsorom Głównym:
Miasto Łomża
Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomży
Andrzej Stypułkowski
Sponsorom:
Jump6 Park Trampolin
Multi Pharm
LaserPlay Arena Łomża
Dom nad Krzywym
Piątnica
OstroVit
Wsparcie:
WOZKosz WM
Podlaski Związek Koszykówki
Trenerzy PZKosz
Polski Związek Koszykówki