Aktualności

Koszykarki UKS 4 Łomża wygrały rewanżowe spotkanie play-off z KS Trójka Żyrardów 69:65. Mimo zwycięstwa w drugim meczu, nie udało się odrobić strat z pierwszego spotkania i awansować do kolejnej rundy rozgrywek.

Początek meczu zdecydowanie należał do zespołu z Żyrardowa. W pewnym momencie rywalki prowadziły już różnicą 28 punktów i wydawało się, że losy spotkania są przesądzone. Zawodniczki z Łomży nie zamierzały jednak się poddawać. Dzięki determinacji, agresywnej obronie i walce o każdą piłkę zaczęły systematycznie odrabiać straty.

Z minuty na minutę przewaga rywalek malała, a w końcówce to drużyna z Łomży przejęła inicjatywę i ostatecznie odwróciła losy meczu, wygrywając 69:65.

Mimo zwycięstwa w rewanżu, różnica punktowa z pierwszego meczu okazała się zbyt duża, by zapewnić awans do kolejnej rundy.

Skład zespołu

  • Maja Białomyzy
  • Zofia Szpak
  • Laura Nikonowicz
  • Sandra Smaługa
  • Amelia Zoń
  • Kamila Kowalska
  • Alicja Dardzińska
  • Milena Kuliś
  • Wiktoria Dąbkowska
  • Emilia Trzonkowska
  • Oliwia Tomasiewicz
  • Hanna Mucha

„Jestem bardzo dumny z postawy moich zawodniczek. Mimo bardzo trudnej sytuacji i wysokiej straty dziewczyny pokazały ogromny charakter, nieustępliwość i wolę walki. Odrobienie tak dużej różnicy i wygranie tego meczu pokazuje, jak wielkie serce do gry ma ten zespół. Choć przegraliśmy dwumecz, za walkę do samego końca należą im się ogromne brawa” – komentuje trener Michał Piotrowski.

Gratulacje dla całego zespołu za walkę i sportową postawę.

Podziękowania dla sponsorów i partnerów

Sponsorzy główni

  • Łomża
  • Mariusz Chrzanowski
  • Andrzej Stypułkowski

Sponsorzy

  • Jump6 Park Trampolin
  • Multi Pharm
  • LaserPlay Arena Łomża
  • Dom nad Krzywym
  • Piątnica
  • OstroVit

Dziękujemy również za wsparcie:

  • Polski Związek Koszykówki
  • Podlaski Związek Koszykówki
  • WOZKosz WM