Koszykarki UKS 4 Łomża wygrały rewanżowe spotkanie play-off z KS Trójka Żyrardów 69:65. Mimo zwycięstwa w drugim meczu, nie udało się odrobić strat z pierwszego spotkania i awansować do kolejnej rundy rozgrywek.
Początek meczu zdecydowanie należał do zespołu z Żyrardowa. W pewnym momencie rywalki prowadziły już różnicą 28 punktów i wydawało się, że losy spotkania są przesądzone. Zawodniczki z Łomży nie zamierzały jednak się poddawać. Dzięki determinacji, agresywnej obronie i walce o każdą piłkę zaczęły systematycznie odrabiać straty.
Z minuty na minutę przewaga rywalek malała, a w końcówce to drużyna z Łomży przejęła inicjatywę i ostatecznie odwróciła losy meczu, wygrywając 69:65.
Mimo zwycięstwa w rewanżu, różnica punktowa z pierwszego meczu okazała się zbyt duża, by zapewnić awans do kolejnej rundy.
Skład zespołu
- Maja Białomyzy
- Zofia Szpak
- Laura Nikonowicz
- Sandra Smaługa
- Amelia Zoń
- Kamila Kowalska
- Alicja Dardzińska
- Milena Kuliś
- Wiktoria Dąbkowska
- Emilia Trzonkowska
- Oliwia Tomasiewicz
- Hanna Mucha
„Jestem bardzo dumny z postawy moich zawodniczek. Mimo bardzo trudnej sytuacji i wysokiej straty dziewczyny pokazały ogromny charakter, nieustępliwość i wolę walki. Odrobienie tak dużej różnicy i wygranie tego meczu pokazuje, jak wielkie serce do gry ma ten zespół. Choć przegraliśmy dwumecz, za walkę do samego końca należą im się ogromne brawa” – komentuje trener Michał Piotrowski.
Gratulacje dla całego zespołu za walkę i sportową postawę.
Podziękowania dla sponsorów i partnerów
Sponsorzy główni
- Łomża
- Mariusz Chrzanowski
- Andrzej Stypułkowski
Sponsorzy
- Jump6 Park Trampolin
- Multi Pharm
- LaserPlay Arena Łomża
- Dom nad Krzywym
- Piątnica
- OstroVit
Dziękujemy również za wsparcie:
- Polski Związek Koszykówki
- Podlaski Związek Koszykówki
- WOZKosz WM