Aktualności

Koszykarki UKS 4 Łomża zdobyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Strefy Mazowiecko–Podlaskiej w koszykówce 3×3 w kategorii U15K.

Zawodniczki z Łomży od początku turnieju prezentowały dużą determinację, wolę walki oraz ogromne zaangażowanie. Większość spotkań była bardzo wyrównana i rozstrzygała się w końcowych akcjach, jednak drużyna UKS 4 Łomża dzięki konsekwencji i charakterowi potrafiła przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę, docierając aż do finału turnieju.

Skład zespołu UKS 4 Łomża

  • Oliwia Tomasiewicz
  • Emilia Trzonkowska
  • Hanna Mucha
  • Zuzanna Niewińska

Wyniki spotkań

Faza grupowa

  • UKS 4 ŁomżaUKS Trójka Żyrardów 17:10
  • UKS 4 ŁomżaUKS Trójka Żyrardów II 21:9
  • UKS 4 ŁomżaWarsaw Basketball 21:19

Ćwierćfinał

  • UKS 4 ŁomżaKusy Łomianki 14:12

Półfinał

  • UKS 4 ŁomżaHuragan Wołomin 21:20

Finał

  • UKS 4 ŁomżaUKS Olimpijczyk Mszczonów 13:18

„Turniej był bardzo wyrównany i praktycznie w każdym meczu nasze koszykarki musiały walczyć do ostatnich sekund. Dziewczyny pokazały ogromny charakter, konsekwencję i wolę walki, dlatego tym bardziej jestem z nich dumny. Warto również podkreślić, że do Żyrardowa przyjechaliśmy rocznikiem o rok młodszym, a mimo to potrafiliśmy rywalizować jak równy z równym i dotrzeć aż do finału” — podsumował trener Michał Piotrowski.

Gratulujemy całemu zespołowi świetnego występu oraz kolejnego sukcesu na poziomie strefowym.

Podziękowania dla sponsorów i partnerów

Sponsorzy główni

  • Łomża
  • Mariusz Chrzanowski
  • Andrzej Stypułkowski

Sponsorzy

  • Jump6 Park Trampolin
  • Multi Pharm
  • LaserPlay Arena Łomża
  • Dom nad Krzywym
  • Piątnica
  • OstroVit

Dziękujemy również za wsparcie:

  • Trenerzy PZKosz
  • Polski Związek Koszykówki
  • Podlaski Związek Koszykówki
  • WOZKosz WM